تهاترچیست؟

امروزه تهاتر روش به روز شده مبادله کالا(خدمات) با کالا(خدمات )دیگر می باشد که طرفین با هم توافق می کنند در زمان و مکان مشخص بدون جابه جایی پول خدمات و کالای خود را با یکدیگر مبادله نمایند

تهاتر مصالح و متریال ساختمانی چیست؟

به روش نوین تامین مالی پروژه های ساختمانی که در آن سازنده از واگذاری ملک،مستغلات و ... به جای خرید نقدی یا اعتباری متریال و مصالح ساختمانی استفاده می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تهاتر و تامین متریال و مصالح ساختمانی به صورت تهاتری اینجا را کلیک کنید.

تفاوت اسکلت بتنی و فلزی

تفاوت اسکلت بتنی با اسکلت فلزی در مواد استفاده شده برای ساخت این اسکلت‌ها و همچنین خصوصیات و ویژگی‌های آن‌ها است.

 اسکلت بتنی: در اسکلت بتنی، از موادی مانند بتن و فولاد آرماتور(میلگرد) استفاده می‌شود. بتن به عنوان ماده پایه استفاده می‌شود و فولاد آرماتوریا میلگرد برای افزایش استحکام و پایداری ساختمان درون بتن قرار می‌گیرد. این نوع اسکلت عموماً در ساختمان‌های بزرگ و سازه‌های صنعتی استفاده می‌شود. اسکلت بتنی به دلیل خواص خود مانند مقاومت بالا در برابر زلزله و آتش سازه‌های پایدار و مقاوم را تشکیل می‌دهد.

اسکلت فلزی: در اسکلت فلزی، از فولاد به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود. فولاد به دلیل خصوصیاتی مانند مقاومت بالا در برابر بارهای زنده و مرده، انعطاف پذیری و قابلیت اجرای سریع و آسان، برای ساختمان‌ها و سازه‌هایی با طراحی‌های مختلف استفاده می‌شود. اسکلت فلزی عموماً در ساختمان‌های چند طبقه، پل‌ها و سازه‌های فضایی استفاده می‌شود.

به طور کلی، اسکلت بتنی به دلیل مقاومت بالا در برابر زلزله و آتش و همچنین توانایی شکل‌دهی به طراحی‌های پیچیده، در ساختمان‌های بزرگ استفاده می‌شود. اسکلت فلزی به دلیل قابلیت اجرا سریع و آسان و خصوصیات مکانیکی مناسب، در ساختمان‌های چند طبقه و سازه‌های فضایی استفاده می‌شود.

تهاتر اسکلت بتنی و اسکلت فلزی

تهاتر اسکلت ساختمانی با ملک، به معنای انجام معامله‌ای است که در آن یکی از طرفین، به جای پرداخت نقدی، با ارائه یک ملک یا دارایی غیرنقدی، از خدمات سازماندهی و ساخت یک ساختمان بهره مند می‌شود. این نوع تهاتر می‌تواند در مواردی که نقدینگی محدود است یا طرفین توافقی به این موضوع دست یافته‌اند، مورد استفاده قرار گیرد. در تهاتر اسکلت ساختمانی با ملک، ملک معامله شونده می‌تواند ملکی غیرنقدی مانند زمین، ساختمان یا دارایی دیگر باشد. در عوض، طرفی دیگر متعهد به اجرای اسکلت یا خدمات مرتبط با تامین اسکلت می‌شود. این نوع تهاتر ممکن است با استفاده از توافقات قراردادی و حقوقی صورت گیرد.

تهاتر متریال و مصالح ساختمانی

تهاتر میلگرد

یکی از نگرانی های سازندگان در اجرای اسکلت تامین میلگرد می باشد ، تامین میلگرد بالاترین هزینه را برای سازندگان در اجرای اسکلت بتنی در بر دارد . مجموعه بازرگانی تامیناتور همواره سعی دارد با تامین میلگرد به صورت تهاتری برای پروژه های ساختمانی،سازندگان را در این مسیر یاری نماید.

سازندگان و کارفرمایان ساختمانی جهت اجرا و تامین متریال اسکلت بتنی و فلزی اعم از میلگرد و مقاطع فلزی اینجا را کلیک کنید تا کارشناسان تامیناتور در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند

نحوه تهاتر اسکلت ساختمان

کارشناسان مجموعه بازرگانی تامیناتور پس از اعلام نیاز سازنده و کارفرما از حدود ملک بازدید و پس از استعلام تمامی مدارک و نقشه ها روش مناسب جهت تامین و اجرا را با کارفرما در میان گذاشته و بهترین راه حل ممکن را برای این منظور انتخاب می نمایند.

پس از دریافت تاییدیه از کارفرما و سازنده ،گروه بازرگانی تامیناتور قیمت اجرا و تامین متریال و مصالح اسکلت (بتنی و فلزی) را برآورد کرده و پس از مشخص شدن موضوع موردتهاتراز سوی سازنده ارزش گذاری بر روی آن کالا (ملک در حال ساخت،ملک آماده و ....) صورت می پذیرد.

در مرحله بعد قرارداد اجرا و تامین اسکلت پروژه منعقد و عملیات بر اساس مفاد قرارداد آغاز می گردد.

جهت اجرای بهتر و با کیفیت اسکلت ،گروه بازرگانی تامیناتور از تجربه ی پیمانکاران و تامین کنندگان میلگرد،مقاطع فلزی و بتن گرید یک در جهت اجرای بهتر عملیات استفاده می نماید.

پیمانکاران و مجریان و تامین کنندگان اسکلت بتنی و فلزی جهت اجرا و تامین میلگرد،مقاطع فلزی و بتن به صورت تهاتری اینجا را کلیک کرده تا کارشناسان تامیناتور در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند