با مقایسه لیست 500 شرکت برتر جهان در سال های 1995 و 2020 مشاهده می شود فقط 164 شرکت در هر دو لیست حضور دارند و 336 شرکت دیگر بازی رقابت را به رقبای نوظهور واگذار کرده و حتی برخی از آن ها به کلی از صفحه محو شده اند. پس در می یابیم حتی شرکت های بزرگ نیز  برای پایداری و استمرار فعالیت نیاز مند برنامه ریزی جدی در جهت رقابت با دیگر شرکت ها علی الخصوص شرکت های نوظهور می باشند.

در خصوص کسب و کار های کوچکتر و در هر موقعیت مکانی نیز مثال بالا صادق می باشد. صاحب هر کسب و کار،تولید کننده و تامین کننده ای باید دائما ار خود سوال کند راه کار به روز رسانی تولید،فروش وبازاریابی به چه صورت است؟

با ایجاد رکود در ساخت و فروش واحد های مسکونی ،اداری و تجاری فروش متریال و مصالح وتجهیزات  ساختمانی نیز به شدت کاهش داشته که معضلاتی را برای این دست از صنایع به وجود آورده است. شرکت های تولید کننده و تامین کنندگان متریال و مصالح ساختمانی دست اول و دست دوم به شدت با کمبود نقدینگی مواجه شده اند وبسیاری از آن ها در حال درجا زدن و یا پسرفت هستند و با توجه به ادامه دار بودن رکود ساخت طبق پیش بینی کارشناسان مسکن این مشکلات ادامه دار خواهد بود.

رکود موجود باعث کاهش فروش و ضرر های فراوانی خواهد شد،اما لازم به ذکر است که تولید کنندگان با تجربه و صاحبان مشاغل همیشه در حالت های سکون بازار و رکود اقدام به تصمیم گیری های حیاتی و ممتازی می کنند تا جایگاه آنان در بین رقبا بهتر شود.

تولید کنندگان و تامین کنندگان تجهیزات ،متریال و مصالح ساختمانی در بازه های رکود باجایگزین کردن روش های اعتباری و غیر نقدی سعی می کنند تا فروش خود را بیشتر نمایند اما در این جا باز هم عدم اطمینان از نقدشدن اسناد اعتباری(چک،سفته و ...) باعث بروز مشکلاتی برای آن ها می شود.

بهترین روش شناخته شده برای فروش متریال و مصالح ساختمانی تهاتر(barter) می باشد روشی سریع،مطمئن که موجب رسیدن فروش به سقف هدف های تعیین شده می شود. در اینجا تولید کننده وتامین کننده متریال و مصالح ساختمانی با عقد قرارداد مناسب تجهیزات ،متریال ،خدمات ومصالح ساختمانی را در ازای واحد های آماده یا در حال ساخت و یا دیگر موارد نقد شونده کارفرما تهاتر می کند .

تهاتر متریال و مصالح ساختمانی

شاید شما به دلیل محدودیت و یا قیمت کمتر محصولات ساختمانی نسبت به قیمت ملک نتوانید از قابلیت تهاتر استفاده نمایید که در اینجا توصیه می کنیم به کارگزاران تهاتری مثل گروه تامیناتور و ... همکاری کرده تا کارگزار در کنار دیگر تجهیزات  ،خدمات ،متریال و مصالح ساختمانی محصولات و خدماتتان را تهاتر نماید.

تولید کننده و تامین کننده محترم برای دریافت مشاوره درخصوص فروش تهاتری محصولات همین حالا با شماره22798046  و یا شماره واتساپ 09358000182 تماس گرفته تا کارشناسان شمارا راهنمایی نمایند.

مزایای تهاتر

تهاتر متریال و مصالح ساختمانی یکی از روش‌های معمول برای خرید و فروش مصالح ساختمانی است که در آن کارفرما محصول را در اختیار می‌گیرد وهمزمان باستفاده از آن، هزینه آن را پرداخت می‌کند. این روش به دلیل اینکه به مشتری اجازه می‌دهد تا قبل از پرداخت هزینه، کیفیت و عملکرد محصول را بررسی کند، بسیار محبوب است. اولین مزیت فروش تهاتری برای تولید کنندگان و تامین کنندگان مصالح ساختمانی، افزایش فروش و درآمد است. با این روش، مشتریان می‌توانند محصولات شما را بدون نگرانی از عدم پرداخت هزینه، خریداری کنند و شما نیز مطمئن هستید که هزینه آن را دریافت خواهید کرد. 

تامین کنندگان محترم جهت فروش تهاتری متریال ومصالح ساختمانی اینجا را کلیک کنید

مزیت دوم فروش تهاتری، افزایش رضایت مشتریان است. با این روش، مشتریان می‌توانند قبل از پرداخت هزینه، محصول را بررسی کنند و اطمینان حاصل کنند که محصول مورد نظر خود را دریافت خواهند کرد. این باعث می‌شود که مشتریان به شما اعتماد بیشتری داشته باشند و در آینده نیز به شما اعتماد کنند. 

مزیت سوم فروش تهاتری، کاهش هزینه‌های اداری است. با این روش، شما نیازی به صدور فاکتور و دریافت پرداخت ندارید و همچنین نیازی به پرداخت هزینه‌های مربوط به تأخیر در پرداخت نیز ندارید. در نهایت، فروش تهاتری برای تولید کنندگان و تامین کنندگان مصالح ساختمانی، به دلیل مزایای بسیار زیاد، بسیار توصیه می‌شود. با این روش، مشتریان می‌توانند محصولات شما را بدون نگرانی از عدم پرداخت هزینه، خریداری کنند و شما نیز مطمئن هستید که  هزینه آن را دریافت خواهید کرد.

در ارتباط با تهاتر متریال و مصالح ساختمانی بیشتر بخوانید.